Kombucha – tējas sēnes dzēriens

Kombucha jeb tējas sēnes dzēriens ir viena no vecākajām organiskajām kultūrām, ko cilvēks ir izmantojis kopš senseniem laikiem. Tās rašanās tā arī paliek mīkla līdz šodienai. Tiek uzskatīts, ka Kombuchas tējas sēne radās Āzijā, Ķīnas Tsin dinastijas laikā, un tajos laikos tā tika dēvēta par nemirstības tēju jeb dzīvības eliksīru šī dzēriena brīnišķīgo īpašību dēļ.

Tējas sēne vienā organismā simbiotiski apvieno ķērpi, etiķskābes baktērijas un raugu. Raugs gādā par saldās tējas rūgšanu, bet baktērijas fermentē šķīdumu, un tas iegūst ārsnieciskās īpašības.

Tējas sēnes uzlējums satur fermentus, kuriem ir svarīga nozīme organisma funkciju nodrošināšanā, sašķeļot olbaltumvielas, taukus un cieti, tostarp vērtīgo glikuronskābi, vitamīnus B, C, PP, D, dažādus fermentus, lipīdus un cukura savienojumus.

Regulāra tējas sēnes dzēriena lietošana (ar mēru!) pazemina asinsspiedienu un līdzsvaro centrālās nervu sistēmas darbību. Pienskābe, kas ir kombuchas uzlējumā, iznīcina kaitīgās baktērijas zarnu traktā.

Latvijā ražots tējas sēnes dzēriens. Tā gatavošanā izmantojam augstas kvalitātes tējas, pašmāju produktus un svaigi spiestas sulas. Visa procesa laikā tiek rūpīgi ievērotas HACCP (pārtikas drošības un risku novēršanas) normas. Ražotnes mikrobiologi joprojām pēta un eksperimentē, veidojot arvien jaunas garšas, lai pārsteigtu ar tējas sēnes dzēriena dažādību.

Dzērienu

Var Iegadāties

  • Kombuchas Veselības studijā Lāčplēšu iela 52/54
  • Bikram jogas studijās Lāčplēšu iela 52 un Ventspils iela 65
  • t/c Alfa, Spice, Pulkvedis, Valdemārs, Damme klētīs, (t/c Barona centrs) Idille

Ja vēlaties iegādāties kombucha vairumā lūdzu sazinaties ar mums personīgi tel.nr +371 29 406 406 vai drinks@kombucha.lv

PASŪTĪT TAGADLasīt vairāk